Piła do obcinania nadmiaru materiałuPiła służy do obcinania nadmiaru materiału powstającego w procesie termo-formowania wanien i brodzików. Maszyna jednorazowo uczy się kształtu wanny, a następnie w cyklu automatycznym wykonuje cięcie po nauczonej wcześniej trajektorii. Nie ma potrzeby programowania trajektorii samodzielnie. Wystarczy wybrać tryb uczenia i uruchomić maszynę. Istnieje możliwość zapamiętania do 200 kształtów wanien.  

Dzięki zastosowaniu obrotnicy z dwoma stołami, udało się znacznie skrócić czas cyklu pracy maszyny. W tym samym czasie, kiedy jedna wanna jest obcinana, druga może być wprowadzana do maszyny przez operatora.  Odstęp w czasie, pomiędzy kolejnymi cięciami, został ograniczony jedynie do obrotu stołu i ruchu osłon bezpieczeństwa.

Do cięcia stosowana jest specjalna piła wraz z wrzecionem wysokoobrotowym sterowanym za pomocą falownika wektorowego. Wszystkie prowadnice w maszynie są zabezpieczone przed pyłem, a mała objętość obszaru, w którym odbywa się cięcie wraz z możliwością podłączenia zewnętrznego systemu odpylania, zapewnia minimalne ilości pyłu pozostającego w maszynie.

© Wektor Technology